1. Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • nieustabilizowana cukrzyca;
 • hemofilia;
 • epilepsja;
 • choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS) ;
 • keloidy – skłonność do bliznowacenia;
 • przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków;
 • łuszczyca;
 • nowotwór – w trakcie leczenia i poniżej roku od zakończenia leczenia;
 • czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybiczne, wirusowe (w tym opryszczka);
 • infekcje, stany podgorączkowe (w tym przeziębienie, grypa);
 • alergia na lidokainę, prylokainę
 • ciąża i okres karmienia;
 • choroby siatkówki i rogówki oka (w przypadku makijażu permanentnego powiek).
2. Jak przygotować się do zabiegu?

W przypadku makijażu permanentnego ust zaleca się przez okres 3 dni przed zabiegiem, w dzień zabiegu oraz 3 dni po przyjmować lek HEVIRAN, zapobiegający powstawaniu opryszczki, 2 tabletki dziennie po 400mg lub 800mg. Lek ten dostępny jest na receptę, a dawkowanie ustala lekarz. Tak samo postępujemy przed drugą wizytą.

Dzień przed zabiegiem zaleca się usunięcie martwego naskórka z miejsca, które chce się poddać pigmentacji, poprzez delikatny peeling.

W przypadku makijażu permanentnego brwi, na miesiąc przed zabiegiem, nie powinno się ich farbować henną, regulować oraz podcinać, aby linergistka mogła określić ich naturalny kształt oraz kolor.  Podczas pigmentacji brwi, sztuczne rzęsy oraz makijaż oka mogą ulec uszkodzeniu. 

Przed zabiegiem makijażu permanentnego powiek należy ściągnąć sztuczne rzęsy.

W DZIEŃ ZABIEGU oraz bezpośrednio po NIE NALEŻY SPOŻYWAĆ  ALKOHOLU, KAWY oraz napojów energetycznych podwyższających ciśnienie krwi.

3. Jaki jest czas trwania i etapy wykonywanego zabiegu?

Na zabieg proszę zarezerwować ok. 3 godzin w przypadku pierwszej wizyty i 2 godziny w przypadku korekty, wykonywanej po niecałym miesiącu. Zabieg jest bardzo precyzyjny, dlatego powinien być przeprowadzany w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. 

Z powyższych powodów radzę przychodzić bez towarzystwa (bez dzieci, mężów, chłopaków, mam, babć itp. smiley ). Proszę też, o nie przychodzenie na zabieg dużo wcześniej niż na umówioną godzinę.  

 

Zabieg przeprowadzany jest w higienicznych warunkach. Stosuje się jednorazowe igły, a sprzęt do makijażu dezynfekowany jest przed każdym zabiegiem. Zabieg składa się z następujących etapów:

 

 • rozmowa z klientem – przeprowadzenie ankiety medycznej, poinformowanie o przeciwwskazaniach, etapach zabiegu oraz postępowaniu po zabiegu;
 •  
 • znieczulenie przed zabiegiem;
 •  
 • rysunek wstępny – rozmowa z klientem o upodobaniach co do kształtu i koloru, a następnie wykonanie starannego rysunku wstępnego, który musi być zatwierdzony przez klienta zanim przystąpi się do wykonywania zabiegu; zaprezentowanie proponowanego odcienia pigmentu;
 •  
 • pigmentacja skóry- wprowadzanie barwnika po wcześniej ustalonym konturze, znieczulanie na bieżąco profesjonalnym preparatem do natychmiastowego miejscowego uśmierzania bólu;
 •  
 • pielęgnacja po zabiegu – oczyszczanie skóry z pozostałości pigmentu oraz nakładanie maści łagodzącej.
4. Jak silny jest ból?

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenia mające zadanie zmniejszyć ból do minimum, jednak każda osoba ma inny próg bólu. Niektórzy podczas zabiegu mogą odczuwać lekkie mrowienia, a inni znaczny dyskomfort. 

5. Jaki jest czas gojenia i jak postępować po zabiegu?

Trzeba pamiętać, że po zabiegu makijażu permanentnego mamy do czynienia z mikroraną i tak też należy traktować pigmentowane miejsce. Na 2-3 dzień po zabiegu może nastąpić łuszczenie się naskórka. Po upływie tygodnia pigment ulega rozjaśnieniu. Okres regeneracji naskórka trwa 28 dni i po tym czasie należy pojawić się na wizycie kontrolnej w celu przeprowadzenia korekty, która niezbędna jest do osiągnięcia długotrwałego efektu.

 

Po zabiegu:

 

 • przez okres 7 dni – nie korzystamy z basenu, fitness, sauny, nie stosujemy kosmetyków kolorowych w miejscu pigmentacji, nawilżamy według zaleceń, np. maścią BEPANTHEN, ALANTAN PLUS, ograniczamy kontakt miejsc pigmentowanych z wodą do minimum;
 •  
 • przez okres kilku tygodni nie opalamy się;
 •  
 • w przypadku ust - nie palimy, pijemy przez słomkę, nie całujemy się, nie jemy sztućcami w restauracji, unikamy gorących/ zimnych/ ostrych potraw, uważamy na przeciągi/ klimatyzację;
 •  
 • farbowanie brwi henną, częste opalanie oraz poddawanie się zabiegom złuszczającym mogą spowodować  szybsze zanikanie pigmentu w skórze
6. Rezerwacja terminu:

Na zabieg można umówić się telefonicznie w godzinach 11:00-19:00, od poniedziałku do piątku. W razie nie odbierania przeze mnie telefonu, proszę o wiadomość sms lub poprzez facebook:

https://www.facebook.com/mikropigmentacjaszczecin/

W momencie rezerwacji terminu wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 20% ceny zabiegu. Zadatek ten jest wliczony w całościowy koszt zabiegu i zostanie odliczony w momencie płatności po wykonaniu usługi. Zadatek można uiszczać osobiście w gabinecie lub wpłacając na konto: 31 1160 2202 0000 0003 3797 7152 - Marta Plawgo, w terminie do 3 dni roboczych od chwili rezerwacji terminu wizyty. W przypadku dokonania wpłaty w formie przelewu bankowego w tytule proszę wpisać: „zaliczka, imię i nazwisko, data wizyty”. Brak wpłaty w w/w terminie będzie wiązał się z anulowaniem rezerwacji.
Regulamin:
1. Zadatek nie podlega zwrotowi, jeżeli klient nie zjawi się w dzień umówionego terminu lub nie dokona jego (jednorazowej) zmiany z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.
2. W przypadku całkowitej rezygnacji klienta z zabiegu zadatek nie zostanie zwrócony.
3. W przypadku, gdy klient nie zapozna się z przeciwwskazaniami do zabiegu i w dniu zabiegu pojawi się z przeciwwskazaniem, zadatek nie zostanie zwrócony.
4. Jeżeli Firma zrezygnuje z wykonania zabiegu, np. w sytuacji nie dojścia do porozumienia z klientem przy okazji rysunku wstępnego, zobowiązana jest zwrócić zadatek.

 

Planowany urlop: 12-19.02.2018

7. Ceny i odświeżanie makijażu po czasie.

W cenę zabiegu wchodzą dwie wizyty. Druga wizyta (dopigmentowanie) powinna odbyć się maksymalnie do 8 tygodni od pierwszego spotkania. Jeśli czas ten zostanie wydłużony, pobierana jest opłata w wysokości 150zł.

 

Odświeżanie makijażu do roku czasu od ostatniej wizyty to koszt 50% ceny aktualnie obowiązującej, a do 2 lat -20% od ceny aktualnej. Po 2 latach koszt zabiegu, to cena regularna. 

 

Panie, które miały wykonany zabieg w innym gabinecie zawsze płacą całą kwotę, chyba, że potrzebna będzie 3 i kolejna wizyta naprawcza. Każda z dodatkowych wizyt to koszt 150zł. 

 

Panie z mocno widocznym starym makijażem permanentnym, proszę o wcześniejsze tego zgłaszanie, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest uprzednie usuwanie makijażu laserem. 

8. Informacje dodatkowe

Zastrzegam sobie prawo do możliwości odmowy wykonania zabiegu (nieistotnie, czy ktoś przyjeżdża z Berlina, Warszawy, czy Honolulu smiley). Zdarza się bowiem, że klientki upierają się przy kształcie, kolorze, który w moim odczuciu będzie dla nich niewłaściwy i który zamiast pomóc, zaszkodzi. 

Skontaktuj się z nami
tel.: +48 697 515 924; email: kontakt@martaplawgo.pl

Uwaga, ta strona używa COOKIES.

Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.