Skip to main content

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym, aby efekt był trwały i satysfakcjonujący?

Makijaż permanentny brwi to doskonały sposób, by poprawić wygląd tego niezwykle istotnego fragmentu naszej twarzy. Dzięki niemu zyskujemy idealny łuk brwiowy oraz wrażenie gęstości. Aby jednak móc cieszyć się z ostatecznych efektów zabiegu, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja brwi. Jeśli właśnie zastanawiasz się, jak dbać o brwi po makijażu permanentnym, zapraszamy do lektury krótkiego poradnika.

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym, aby efekt był trwały i satysfakcjonujący?

Zanim poznasz zalecenia po makijażu permanentnym brwi…

Zanim omówimy zalecenia po makijażu permanentnym brwi, warto poświęcić chwilę na same efekty zabiegu. Te, jak się bowiem okazuje, potrafią być naprawdę imponujące. Aby jednak móc zachwycić się gęstymi brwiami i ich idealnym łukiem, należy odczekać nieco czasu. Dopiero po kilku godzinach mocne zaczerwienienie znika, a ciemny, intensywny kolor brwi blednie nawet o 50%. Ostateczny efekt zabiegu zauważymy dopiero wtedy, gdy skóra przestaje być mocno zaczerwieniona, a złuszczający się naskórek pozwoli osiągnąć pożądaną barwę brwi. Z reguły musi upłynąć kilka dni, by skóra zregenerowała się i odzyskała naturalny wygląd. W tym czasie niezwykle istotna staje się odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym, będąca kluczowym aspektem, służącym nie tylko utrzymaniu osiągniętych rezultatów, ale również i naszemu zdrowiu.

Dlaczego pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym jest taka istotna?

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem inwazyjnym. Oznacza to, że w trakcie jego przeprowadzania ciągłość naskórka zostaje przerwana, a pod skórę wprowadzany jest specjalistyczny barwnik. Nic dziwnego, że po takiej ingerencji skóra jest mocno zaczerwieniona i pokryta niewielkimi, ale licznymi rankami. To właśnie dlatego odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym jest niezwykle istotnym zadaniem. Dzięki niej nasza skóra może się odpowiednio szybko zregenerować i wrócić do w pełni naturalnego wyglądu.

Warto podkreślić jednocześnie, że nieprawidłowe działania w tym zakresie lub ich całkowite zaniechanie, mogą doprowadzić do rozwoju groźnych infekcji. Dlatego też wiedza na temat tego, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym będzie niezwykle istotnym zagadnieniem, który warto zgłębić jeszcze przed poddaniem się zabiegowi.

Pielęgnacja brwi po zabiegu makijażu permanentnego

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym w pierwszym etapie po zabiegu?

Pierwsze dni po zabiegu są niezwykle istotne dla ostatecznych jego efektów. W tym okresie nasza skóra wymaga stosownych działań, które nie tylko poprawiają jej wygląd, ale również chronią przed rozwojem infekcji. Na ogół zalecenia po makijażu permanentnym brwi sprowadzają się tutaj do regularnego nawilżania i odpowiedniej pielęgnacji tego obszaru twarzy. Skuteczna pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym opiera się z kolei na kilku prostych zasadach. Będzie to:

  • delikatne osuszanie brwi przy pomocy jałowego gazika,
  • regularne przemywanie powiek ciepłą wodą z mydłem, pozbawionym detergentów i substancji zapachowych, które należy rozpocząć dzień po zabiegu,
  • stosowanie delikatnych kremów nawilżających, łagodzących przesuszenie skóry,
  • ochrona brwi przed promieniowaniem słonecznym, poprzez stosowanie kremów z wysokim filtrem.

Aby skutecznie pielęgnować brwi po makijażu permanentnym, warto również zadbać o odpowiednie nawadnianie całego organizmu oraz o prawidłową higienę rąk, by ochronić osłabioną, podatną na zakażenia skórę przed niebezpiecznymi zarazkami.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym w późniejszym okresie?

Wiedza na temat tego, jak dbać o brwi po makijażu permanentnym przydaje się nie tylko w pierwszym etapie po zabiegu, ale również i w późniejszym okresie. Nic w tym dziwnego, bowiem pełna regeneracja naskórka zajmuje nieco więcej czasu. Dopiero po kilku dnach ustępuje opuchlizna, a zaczerwieniona i swędząca skóra odzyskuje naturalny wygląd. Proces ten jest całkowicie naturalny i nie wymaga specjalistycznych konsultacji.

Niemniej jednak zalecenia po makijażu permanentnym brwi w tym czasie wykluczają możliwość korzystania z kosmetyków, zawierających chemiczne substancje. Należy również powstrzymać się zarówno od pocierania swędzącej skóry, jak i odrywania strupków. Działania te bowiem mogą nie tylko pogorszyć wygląd brwi po zabiegu, ale również przyczynić się do znacznego wydłużenia w czasie procesu gojenia.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym

Najczęstsze błędy w pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym

Odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym sprowadza się nie tylko do podejmowania konkretnych działań, w celu poprawy wyglądu skóry i wspomagania procesu gojenia. Niezwykle istotnym aspektem będzie również unikanie czynników ryzyka, które mogą powodować rozwój infekcji i stanów zapalnych. Absolutnie wykluczone będzie więc używanie wazeliny i preparatów złuszczających, samodzielna regulacja brwi oraz kosmetyki przeciwzmarszczkowe i przeciwtrądzikowe, a nawet z szampony do włosów o silnych właściwościach oczyszczających. Na basen, saunę, solarium i do strefy SPA powrócić można dopiero miesiąc po zabiegu. Co ważne, wiedząc jak dbać o brwi po makijażu permanentnym oraz stosując się do tych zasad, możemy uchronić się przed przykrymi konsekwencjami, ciesząc się jednocześnie zagęszczonymi brwiami i ich idealnym łukiem.

Jeśli chcesz skorzystać z usług makijażu permanentnego w Szczecinie — umów wizytę już teraz!