Skip to main content

Makijaż permanentny oczu - trendy 2022

Makijaż, podobnie jak moda ulega ciągłym przeobrażeniom, zgodnie ze zmieniającymi się trendami. Nie inaczej dzieje się w przypadku makijażu permanentnego oczu, którego kształt i wygląd zmienia się na przestrzeni lat. Jednak to od linergistki będzie zależało, czy będzie ona podążać na nowościami ze świata mikropigmentacji, czy może będzie oferować swoim klientom stare techniki i niemodne rozwiązania. Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką pierwszego podejścia, dlatego w dzisiejszym tekście chciałabym zaprezentować najnowsze trendy w makijażu permanentnym oka na rok 2022.

Klasyczna i nieśmiertelna czarna kreska

Nieśmiertelnym klasykiem, który nigdy nie wyjdzie z mody, jeśli chodzi o makijaż permanentny oka, jest czerń. Dotyczy to wszystkich rodzajów kresek: dekoracyjnej, średniej, rozcieniowanej czy też tej wykonywanej w linii rzęs. Wybór tego właśnie koloru podyktowany jest faktem, że jest to najbardziej uniwersalna i najczęściej stosowana w tradycyjnym makijażu barwa. Nie oznacza to, oczywiście, że linergistka podążająca za trendami nie może zaproponować swojej klientce nieco bardziej odświeżone podejście w postaci jasnych lub ciemnych odcieni brązu, które równie wspaniale podkreślą urodę każdej z nas.

Rodzaj kreski a najnowsze trendy w makijażu permanentnym oka

Jednym z najważniejszych tegorocznych trendów makijażu permanentnego oka, który od kilku sezonów nie wychodzi z mody, jest delikatna kreska umiejscowiona w linii rzęs. Cieszy się ona tak ogromną popularnością dlatego, że w bardzo delikatny sposób jest w stanie pięknie podkreślić spojrzenie w naturalny sposób. Dodatkowo ta metoda wykonania kreski pozwala optycznie wzmocnić oprawę oka, powiększyć je oraz sprawić, że nawet najrzadsze rzęsy będą wyglądać na ciemne i gęste.

Innym niezwykle popularnym trendem, który bardzo często staje się wyborem klienta jest metoda rozcieniowania. Kreska wykonana w ten sposób charakteryzuje się niejednolitym kolorem, a uzyskuje się ją poprzez wprowadzenie barwnika pod skórę w taki sposób, by uzyskać lekkie cieniowanie. Kreska wykonana metodą cieniowania będzie przypominać tzw. smokey eye, a więc będzie mocniej napigmentowana przy nasadzie rzęs i delikatniejsza na powiece.

Ostatni z trendów, który króluje w tym roku to tzw. kreska dekoracyjna. Będzie ona odpowiednia dla wszystkich wielbicielek perfekcyjnie wykonanego "kociego oka" oraz wszystkich klientek, które już po przebudzeniu chcą wyglądać jak przed wielkim wyjściem. Ten sposób mikropigmentacji polega na wykonaniu wyrazistej, odrobinę grubszej kreski, której końcówka wykracza poza kącik oka, delikatnie się wywijając.

Kolorowa kreska na powiece

Jedną z nowości, która wzbudza duże zainteresowanie, jest kolorowa kreska na powiece. O ile odcienie brązu nie są niczym nowym, to odważne kolory, takie jak błękit, zieleń czy fiolety stają się coraz odważniejszymi propozycjami w świecie mikropkigmentacji. Ostateczny kolor kreski dobierany jest przez linergistkę na podstawie koloru oczu klientki oraz typu jej urody, tak by w pełni podkreślić jej atuty i dodać powiekom blasku. Osoby decydujące się na ten rodzaj mikropigmentcji powinny być jednak świadome, że kolorowa kreska pozostanie z nimi nawet kilkanaście miesięcy. Z tego powodu warto rozważnie podejść do tematu i dobrze zastanowić się nad ostatecznym wyborem.

Makijaż permanentny w Warszawie - umów wizytę!