Bolesława Śmiałego 16/U1
70-351 Szczecin
1. Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
-
hemofilia;
-
epilepsja;
-
łuszczyca;
-
alergia na lidokainę, prylokainę
-
nieustabilizowana cukrzyca;
-
choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS) ;
-
ciąża i okres karmienia;
-
keloidy – skłonność do bliznowacenia;
-
przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków lub za zgodą lekarza;
-
nowotwór – w trakcie leczenia i poniżej roku od zakończenia leczenia lub za zgodą lekarza;
-
czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybiczne, wirusowe (w tym opryszczka);
-
infekcje, stany podgorączkowe (w tym przeziębienie, grypa);
-
choroby siatkówki i rogówki oka (w przypadku makijażu permanentnego powiek).
2. Jak przygotować się do zabiegu?
W dzień zabiegu nie należy spożywać alkoholu, kawy oraz napojów energetycznych podwyższających ciśnienie krwi.
Jeśli wybierasz się na makijaż permanentny ust zaleca się przyjmowanie przez okres 3 dni przed zabiegiem, w dzień zabiegu oraz 3 dni po leku HEVIRAN lub HASCOVIR, zapobiegającego powstawaniu opryszczki (2 tabletki dziennie po 400mg lub 800mg). Lek ten dostępny jest bez recepty, a dawkowanie ustala lekarz lub farmaceuta. Tak samo postępujemy przed drugą wizytą. Jeśli masz częste tendencję do opryszczek okres przyjmowania leku powinno się wydłużyć według zaleceń lekarza.
Na kilka dni przed zabiegiem powinno się regularnie wykonywać peeling ust i okolic i intensywnie je nawilżać. Praktycznie nie rozstawać się z balsamem do ust. Na noc nakładać grubszą warstwę kosmetyku. W momencie pigmentacji skóra powinna być bardzo dobrze nawilżone i wygładzone. Usta spierzchnięte i suche dużo gorzej przyjmują pigment. Aktywna opryszczka uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu. Należy odczekać 4 tygodnie od momentu całkowitego wygojenia.
W przypadku makijażu permanentnego brwi, dzień przed zabiegiem powinno się wykonać peeling okolic brwi, ponieważ miejsce pigmentowane musi być dobrze nawilżone i wygładzone. Sucha skóra gorzej przyjmuje pigment. Przed zabiegiem nie powinno się ich farbować henną, regulować oraz podcinać, aby można było określić ich naturalny kształt oraz kolor. Podczas pigmentacji brwi, sztuczne rzęsy oraz makijaż oka mogą ulec uszkodzeniu.
Przed zabiegiem makijażu permanentnego powiek:
Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in. aktywne choroby gałki ocznej, nadmierne łzawienie, np. z powodu alergii. Na zabieg należy umówić się dopiero po ustąpieniu objawów.
Podczas zabiegu nie można mieć nałożonych soczewek kontaktowych. Przed zabiegiem konieczne jest ściągnięcie sztucznych rzęs, które utrudniają jego wykonanie. Pamiętajmy, że miejsce pigmentowane powinno być dobrze nawilżone i wygładzone. Sucha skóra gorzej przyjmuje pigment.
Jeśli używasz odżywki typu Revitalash/ Long 4lash itp. odstaw ją na co najmniej 2
tygodnie przed zabiegiem - wzmagają ukrwienie powiek, co utrudnia pigmentację.3. Jaki jest czas trwania i etapy wykonywanego zabiegu?
Na zabieg zarezerwuj ok. 3 godzin w przypadku pierwszej wizyty i 2 godziny w przypadku korekty, którą wykonuje się po 3-8 tygodni. Zabieg należy do tych wymagających precyzji, dlatego powinien być przeprowadzony w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Z powyższych powodów radzę przychodzić bez towarzystwa (bez dzieci, mężów, chłopaków, mam, babć itp. :) ). Proszę też, o nie przychodzenie na zabieg dużo wcześniej niż na umówioną godzinę.
Zabieg składa się z następujących etapów:
- rozmowa z klientem – przeprowadzenie ankiety medycznej, poinformowanie o przeciwwskazaniach, etapach zabiegu oraz postępowaniu po zabiegu;
- rysunek wstępny - rozmowa z klientem o upodobaniach co do kształtu i koloru, a następnie wykonanie starannego rysunku wstępnego, który musi być zatwierdzony przez klienta zanim przystąpi się do wykonywania zabiegu; zaprezentowanie proponowanego odcienia pigmentu;
- delikatne zaznaczenie konturu bez znieczulenia
- znieczulenie;
- rysunek wstępny – wprowadzanie barwnika po wcześniej ustalonym konturze, znieczulanie na bieżąco profesjonalnym preparatem do natychmiastowego miejscowego uśmierzania bólu;
- pigmentacja skóry- wprowadzanie barwnika po wcześniej ustalonym konturze, znieczulanie na bieżąco profesjonalnym preparatem do natychmiastowego miejscowego uśmierzania bólu;
- pielęgnacja po zabiegu – oczyszczanie skóry z pozostałości pigmentu, a na życzenie klienta nałożenie makijażu.
Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że zabieg przeprowadzany jest w higienicznych warunkach, że stosuje się jednorazowe igły, a sprzęt do makijażu dezynfekowany jest przed każdym zabiegiem :)
4. Czy to boli?
Brwi - nie
Usta - trochę
Powieki - taaaak
:)
Ogólnie zabieg do relaksacyjnego nie należy. Mimo, że podczas zabiegu stosuje się znieczulenia mające zadanie zmniejszyć ból do minimum, to ponieważ każda osoba ma inny próg bólu, niektórzy podczas zabiegu mogą odczuwać lekkie mrowienia, a inni znaczny dyskomfort.
5. Jaki jest czas gojenia i jak postępować po zabiegu?
Trzeba pamiętać, że po zabiegu makijażu permanentnego mamy do czynienia z mikroraną i tak też należy traktować pigmentowane miejsce. Na 2-3 dzień po zabiegu może nastąpić łuszczenie się naskórka. Po upływie tygodnia makijaż powinien być wygojony, a pigment ulega rozjaśnieniu. Okres regeneracji naskórka trwa ok. miesiąc i mniej więcej po tym czasie należy pojawić się na wizycie kontrolnej. Jeśli zajdzie taka potrzeba wykonuje się zabieg uzupełniający.
Postępowanie po zabiegu:
-
przez okres 7 dni – nie korzystamy z basenu, fitness, sauny, nie stosujemy kosmetyków kolorowych w miejscu pigmentacji, nawilżamy według zaleceń, np. maścią BEPANTHEN, ograniczamy kontakt miejsc pigmentowanych z wodą do minimum;
-
przez okres kilku tygodni nie opalamy się;
-
w przypadku ust - nie palimy, pijemy przez słomkę, nie całujemy się, nie jemy sztućcami w restauracji, unikamy gorących/ zimnych/ ostrych potraw, uważamy na przeciągi/ klimatyzację;
-
farbowanie brwi henną, częste opalanie oraz poddawanie się zabiegom złuszczającym mogą spowodować szybsze zanikanie pigmentu w skórze.
6. Rezerwacja terminu:
Jeśli obejrzałaś moje prace, przeczytałaś wszystkie przeciwwskazania i chcesz umówić się na zabieg, zapraszam do kontaktu telefoniczniego w godzinach 10:00-20:00, od poniedziałku do piątku. W razie nie odbierania przeze mnie telefonu, proszę o wysłanie wiadomości sms lub poprzez Profil Facebook. Odpiszę lub oddzwonię w wolnej chwili.
Ponieważ zdarzały się sytuacje, że klientka nie przychodziła na umówiony termin, w chwili obecnej przy okazji rezerwacji terminu wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 20% ceny zabiegu. Zadatek ten jest wliczony w całościowy koszt zabiegu i zostanie odliczony w momencie płatności po wykonaniu usługi. Zadatek można uiszczać osobiście w gabinecie lub wpłacając na konto: 31 1160 2202 0000 0003 3797 7152 - Marta Plawgo, w terminie do 3 dni roboczych od chwili rezerwacji terminu wizyty. W przypadku dokonania wpłaty w formie przelewu bankowego w tytule proszę wpisać: „zadatek, imię i nazwisko, data wizyty”. Brak wpłaty w w/w terminie będzie wiązał się z anulowaniem rezerwacji.
Regulamin:
- Zadatek nie podlega zwrotowi, jeżeli klient nie zjawi się w dzień umówionego terminu lub nie dokona jego (jednorazowej) zmiany z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem.
- W przypadku całkowitej rezygnacji klienta z zabiegu zadatek nie zostanie zwrócony.
- W przypadku, gdy klient nie zapozna się z przeciwwskazaniami do zabiegu i w dniu zabiegu pojawi się z przeciwwskazaniem, zadatek nie zostanie zwrócony.
- Jeżeli Firma zrezygnuje z wykonania zabiegu, np. w sytuacji nie dojścia do porozumienia z klientem przy okazji rysunku wstępnego, zobowiązana jest zwrócić zadatek.
Ponieważ zdarza się, że klientki upierają się przy kształcie, kolorze, który w moim odczuciu będzie dla nich niewłaściwy i który zamiast pomóc, zaszkodzi, zastrzegam sobie prawo do możliwości odmowy wykonania zabiegu (nieistotnie, czy ktoś przyjeżdża z Berlina, Warszawy, czy Honolulu ☺). Pamiętajcie, że jesteście moją żywą reklamą i w moim interesie jest to, aby makijaż wyglądał najlepiej jak to tylko możliwe :)
7. Ceny i odświeżanie makijażu po czasie.
W cenę zabiegu wchodzą dwie wizyty. Druga wizyta (dopigmentowanie) powinna odbyć się maksymalnie do 8 tygodni od pierwszego spotkania. Jeśli czas ten zostanie wydłużony, pobierana jest opłata w wysokości 200zł.
Odświeżanie makijażu do roku czasu od ostatniej wizyty to koszt 50% ceny aktualnie obowiązującej, a do 2 lat -20% od ceny aktualnej. Po 2 latach koszt zabiegu, to cena regularna.
Panie, które miały wykonany zabieg w innym gabinecie zawsze płacą całą kwotę, chyba, że potrzebna będzie trzecia i kolejna wizyta naprawcza. Każda z dodatkowych wizyt to koszt 200zł.
Panie z mocno widocznym starym makijażem permanentnym, proszę o wcześniejsze tego zgłaszanie, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest uprzednie usuwanie makijażu laserem.